Od Stworkowa do OptiMiss!

11:06


Już wiele miesięcy temu coś mi zaczęło przeszkadzać w nazwie: Stworkowo. Miałam wrażenie, że trochę mnie blokuje, nie pozwala rozwinąć skrzydeł i przeszkadza poważnemu podejściu do bloga - na pewno mojemu podejściu, ale myślę, że też części czytelników. Zrobiłam mały wywiad środowiskowy, trafiłam na posta ShinySyl o nazwie bloga, na Jest Rudo akurat przeczytałam jak u niej wyglądała zmiana domeny, a Ania z Blue Kangaroo na facebooku podzieliła się swoimi spostrzeżeniami o przeniesieniu się na wordpressa. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły mi więc: czas na zmiany!


Dlaczego nie Stworkowo?

Stworkowo było dobre na początek - na rozpoczęcie "zabawy" z blogowaniem. Ale w między czasie zdałam sobie sprawę, że blog staje się dla mnie czymś więcej niż zabawą. Zaczęłam poważniej do niego podchodzić po półrocznej przerwie. Zmieniła się szata graficzna, rozszerzyłam tematykę bloga, ja sama poczułam większe pisarskie zacięcie. I stwierdziłam, że Stworkowo nie jest poważną nazwą dla bloga. Jak się później okazało, nie były to tylko moje odczucia. Poza tym pojawił się pomysł przeniesienia na własną domenę i uznałam, że jak zmieniać nazwę bloga, to teraz!


A dlaczego OptiMiss?


Skąd pomysł na OptiMiss? Przyznam, że praca nad nazwą polegała głównie na ciągłych pytaniach: Może to? A może jednak to pierwsze? I tak w kółko. Pojawiło się sporo pomysłów i gdy już podejmowałam decyzję, że tak, to na pewno jest to, coś mnie powstrzymywało. Proponowane nazwy głównie oscylowały wokół słowa Optimistic, z którym w pełni się utożsamiam. To jest takie moje słowo. Jednym z głównych faworytów była nazwa Miss Optimistic, ale wydawała się taka... zwykła. I wtedy Patryk wpadł na pomysł OptiMiss! I zostało! 

Poza Optimistic można też się dopatrzeć skojarzeń ze słowem Optimal - organizowanie swojego życia i przestrzeni, ciekawe i optymalne rozwiązania organizacyjne. To kolejna rzecz, która mnie kręci i którą chce rozwijać na blogu. 

W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w wymyślaniu nazwy i opiniowaniu pomysłów. Dziękuję! :)


Własna domena www.optimiss.pl

Wraz z nazwą bloga, nastąpiła zmiana domeny. Od dziś szukajcie mnie na www.optimiss.pl ! 
Blogger będzie Was wszystkich przekierowywał w odpowiednie miejsce, ale zapamiętajcie nowy adres, bo ten już się nie zmieni


Co myślicie o tej nazwie i o przeniesieniu się na własną domenę? :)You Might Also Like

0 komentarze

Archiwum bloga

Partnerzy

Jestem Fitbeactive.pl Durszlak.pl myTaste.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów JemyZdrowo.pl