Inspiracje na Sobotę #5

19:59


Za oknem cuda - w Poznaniu temperatury iście wiosenne. Pomimo chmur i wilgoci jest naprawdę cieplutko, a w nocy temperatura ma nie spadać poniżej 13 stopni! Ciężko w to uwierzyć, gdy kalendarz mówi nam: mamy 7 listopada. Ale mi tam do zimy nie spieszno, więc pogodo - trwaj!

W dzisiejszym wydaniu Inspiracji przedstawiam najciekawsze posty z Blogosfery. W tym tygodniu zaplanowałam sobie poświęcenie trochę większej ilości czasu na śledzenie i czytanie innych blogów i wciąż nie mogę wyjść z zachwytu nad tym jak ludzie są kreatywni i jak potrafią tę swoją kreatywność przekazać dalej. Gdybym miała wrzucić tu wszystkie artykuły, które mnie zachwyciły, to pewnie spędziłabym nad tym wpisem cały dzień, a Wy byście zrezygnowali po piątym linku, dlatego przedstawiam Wam skromne siedem pozycji - tak na każdy dzień tygodnia!

Blogosfera

1. Piękny tekst o miłości i wspomnienie Anny Przybylskiej.

2. Jak powstają zdjęcia na bloga? - Piękne zdjęcia i proste porady to przepis na bardzo inspirujący post od Kameralnej.

3. The Sartorialist - przepiękne zdjęcia, pokazujące modę wśród miejskich ulic. Podsyłam link do całego bloga, bo można patrzeć i patrzeć...

4. Marta o siemieniu lnianym - o właściwościach siemienia lnianego pisze i czyta się często. Ale Marta opisuje swoje doświadczenia w tej kwestii i mnie osobiście zmobilizowała do dłuższej przygody z tymi ziarenkami, a nie o jednorazowych romansów od czasu do czasu.

5. Taczaka - najgorętsza ulica w Poznaniu? - Jeśli mieszkacie w Poznaniu, to na pewno znacie ul. Taczaka - z brzydkimi kamieniczkami i chodnikami. Od kilkut lat jednak na Taczaka zaczyna się dziać - powstaje tam coraz więcej naprawdę dobrych knajpek, a wizerunek niezbyt przyjaznej ulicy zaczyna się zmieniać. Wczoraj byłam na Taczaka 20

6. 4 książki, które zmienią Twoje życie - co prawda nie uznaję podejścia typu - pojedź tam, to zmieni Twoje życie, zrób to - zmienisz swoje życie, ale książki zaproponowane przez Ewelinę naprawdę chętnie przeczytam!

7. Nie spodziewałam się, ze macierzyństwo jest takie proste - co prawda tematyka macierzyństwa i wychowania dzieci bliska mi nie jest i aktualnie ogranicza się do podpatrywania bratanka Jasia, ale prócz naprawdę ciekawego posta o byciu mamą, Segritta zwróciła moją uwagę na ogólny problem naszego społeczeństwa jakim jest ślepe podążanie za poradami, zaleceniami i wytycznymi, bez zwracana uwagi na potrzeby własne i innych, chociażby w kwestii diet. Tak często słuchamy tego co mówi świat, a ignorujemy głosy naszego ciała. To temat na dłuższy wywód, ale naprawdę polecam ten wpis!

Październikowe odsłony Inspiracji na Sobotę:
Inspiracje na Sobotę #4

Udanego wieczoru i spokojnej niedzieli. Dajcie sobie trochę luzu w weekend i zbierzcie siły na kolejny tydzień. Ja się wyłączam i niedługo zasiadam do jakiegoś dobrego filmu!

You Might Also Like

0 komentarze

Archiwum bloga

Partnerzy

Jestem Fitbeactive.pl Durszlak.pl myTaste.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów JemyZdrowo.pl