Inspiracje na Sobotę #1

15:48Zawsze podobały mi się cotygodniowe cykle blogowe, w których autorzy dzielili się ciekawymi artykułami z sieci i różnego rodzaju inspiracjami. Często znajdowałam w nich naprawdę przydatne pomysły, na przykład na dobrą organizację domowej przestrzeni. Czasem były to przepisy, które rozbudzały moją chęć gotowania, a czasem teksty motywujące do działania.

We wrześniu trafiłam na naprawdę sporo ciekawych rzeczy, dlatego postanowiłam sama ruszyć z cotygodniowymi Inspiracje na Sobotę. Będą tu warte polecenia książki, filmy, posty z innych blogów, ale też pomysły na spędzenie wolnego czasu. Wszystkie posty z tego cyklu znajdziecie w zakładce Przyjemności --> Czytelnia.

Książki

Na pierwszy ogień lecą dwie książki. Od kilku miesięcy staram się wrócić do mojej literackiej miłości, spędzając na czytaniu przynajmniej 20-30 minut dziennie. Z radością stwierdzam, że nie położę się spać, jeśli nie przeczytam chociaż kilku stron do poduszki - wspaniały nawyk! 
W październiku polecam Wam przeczytać:

1. "Historię wewnętrzną", Enders Giulia - młoda lekarka w obrazowy i niezwykle przystępny sposób opisuje funkcjonowanie naszego układu pokarmowego. Nie ma w niej natłoku informacji, których nie zrozumie przeciętny czytelnik, przez co książkę czyta się jednym tchem. Polecam! 

2. "Miss Minimalist: Inspiration to Downsize, Declutter, and Simplify", Francine Jay - manifest minimalistki. Zgodnie ze swoim postanowieniem, staram się czytać jak najwięcej książek po angielsku. W wersji na Kindle'a ta książka na Amazonie kosztuje zaledwie $1.22, więc nie sposób się jej oprzeć. Francine opisuje jak stopniowo odgraciła swoje życie, stosując między innymi zasadę: Codziennie jedna rzecz mniej. Książkę jeszcze czytam, ale wczoraj wyrzuciłam z domu 3 ogromne siaty zupełnie niepotrzebnych mi rzeczy. O rety, co za ulga! Dziś kontynuuję, bo uczucie odgracania przestrzeni jest cudowne!


Posty z blogosfery

W ostatnim tygodniu zachwyciły mnie dwa posty. Jeden wykorzystałam już w kuchni, a drugi... po prostu mnie oczarował. Naprawdę polecam!

1. Szybkie wekowanie słoików -  tradycyjny proces wekowania słoików nie należy do najszybszych. Przyznam szczerze, że nigdy tego samodzielnie nie robiłam. Natomiast w poście LifeManagerki dowiadujemy się jak szybko zawekować słoiki, które planujemy wykorzystać w przeciągu 2-3 tygodni. Proces trwa bardzo krótko i sprawdziłam - działa!

2. Jak ubrać się do pracy jesienią? - Sylwia pokazuje przykładowy strój do pracy, w którym według mnie wygląda niesamowicie kobieco! Prostota stroju, piękna kompozycja - super!

Rozrywka

Słyszeliście o Escape Room'ach? Jeśli chcecie fajnie spędzić czas ze znajomymi, nie koniecznie idąc do kina, czy na kolejną imprezę na mieście, sprawdźcie czy w Waszym mieście są Escape Room-y. Czym one są? Pokojami pełnymi zagadek do rozwiązania, z których musicie się wydostać w określonym czasie - zwykle jest to 60 minut. Każdy pokój opiera się na wybranym wątku, na przykład na krainie Tolkiena, czy znanym filmie Piła. Do tej pory odwiedziłam dwa takie pokoje - Prison Break w Poznaniu i Alicja w Krainie Czarów w Gdańsku. W obu bawiłam się przednio i zapewniam - jest to świetna rozrywka dla grupy znajomych! 
Sprawdźcie gdzie taki Escape Room możecie znaleźć w Waszym mieście na stronie Lock Me ! :)

Rozwój osobisty

W temacie rozwoju osobistego ostatnimi czasy skupiam się przede wszystkim na językach. Jak już wspomniałam, czytam przede wszystkim po angielsku, małymi krokami przypominam sobie rosyjski, a hiszpańskiego uczę się na ... Duolingo! Uważam, że jest to jeden z fajniejszych portali, na którym warto rozpocząć swoją przygodę z nowym językiem. W dużej mierze idea Duolingo opiera się na stopniowym poznawaniu słów w obcym języku poprzez ich tłumaczenie. Wszystko jest stworzone w sposób, który przypomina przechodzenie kolejnych leveli w grze. Mnie osobiście taka opcja bardzo motywuje! Duży plus - dostęp do zawartości strony jest całkowicie darmowy.

Życzę miłej soboty i uciekam do gotowania! 

You Might Also Like

0 komentarze

Archiwum bloga

Partnerzy

Jestem Fitbeactive.pl Durszlak.pl myTaste.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów JemyZdrowo.pl